|

ECVET Prensiplerinin Erasmus+ Mesleki Eğitim Hareketlilik Projelerinde Uygulanışı Bilgilendirme Toplantısı


 

ECVET Prensiplerinin Erasmus+ Mesleki Eğitim Hareketlilik Projelerinde Uygulanışı Bilgilendirme Toplantısı 20 Aralık 2017 Ankara Point Otelde gerçekleştirildi.

Bilgilendirme Seminerine; meslek Liseleri, Milli Eğitim Bakanlığı, MYK ve pek çok farklı sektör temsilcisi olmak üzere yüze yakın davetli katılmıştır. Seminerde ECVET Araçlarının Erasmus+ Programı KA1 ulusötesi hareketliliklerde kullanımı konusunda iyi uygulama örnekleriyle birlikte bilgilendirme yapılmıştır.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Ulusal Ajansı Mesleki Eğitim Koordinatörü Sayın Muhammed Akif KILIÇ Bey, ECVET'i kullanarak hareketlilik gerçekleştirmek isteyen kurumlara dikkat etmeleri gereken noktaları ve önümüzdeki dönemde hareketlilik projeleri yapmak isteyen kurumlara başvuru sırasında önem vermeleri gereken yerleri açıkladı.

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmeni ve Ulusal ECVET Ekibi uzmanı Sayın Hasan Burçin MENTEŞ "ECVET Nedir?" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Türkiye Ulusal Ajansı Mesleki Eğitim Projeleri Uzman Yardımcısı Sayın Muhammet DEMİR Bey, 2018 yılı Erasmus+ KA1 Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri ve ECVET konulu sunumunu gerçekleştirdi.

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı Öğretmeni ve Ulusal ECVET Ekibi uzmanı Sayın Hasan Burçin MENTEŞ, öğleden sonraki sunumunda ECVET prensipleri ile uygulanmış örnek bir projeyi, kullanılan ilgili ECVET Araçları ile beraber anlattığı sunumunu gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğü Öğretmeni TARIK KAYA Bey, Genel Müdürlüğün yürütücüsü olduğu Express Vet Mobility DatabaseAnd Guides For Ecvet Cluster Of Countries – VetExpress isimli Erasmus+ KA2 projesinin tanıtımını yaptılar.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Sayın İmren ONBAŞIOĞLU Bir Şeffaflık ve Tanıma Aracı Olarak Europass Belgeleri ve ECVET Prensiplerine Katkısı konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Programda ayrıca Ecvet kurumsal web sitesinin açılış lansmanı da yapıldı.

Bilgilendirme semineri katılımcıların sorularının cevaplandırıldığı Panel Oturumu ile son buldu.

Bilgilendirme Semineri sırasında gerçekleştirilen sunumları ve örnek dokümanları, ayrıca Ecvet web sitesi tanıtım filmini de aşağıda bulabilirsiniz.

ECVET Nedir? - Hasan Burçin MENTEŞ 

2018 + VET Hareketlilik Projeleri - Muhammet DEMİR

ECVET Araçları ve İyi Uygulama Örneği - Hasan Burçin MENTEŞ

VetEXPRESS Projesi Sunusu - Tarık KAYA

Europass Sunusu - İmren ONBAŞIOĞLU

ECVET Örnek Dokümanları için tıklayınız.

Ecvet Web Sitesi Tanıtım Videosu için tıklayınız.